Uvolněte se a vnímejte, že s každým nádechem se cítíte mladší.

Hyperbarická oxygenoterapie pro starší pacienty

V komoře pro hyperbarickou oxygenoterapii pacient absorbuje kyslík téměř čtyřikrát více, než je běžné při dýchání.

Ovládněte svůj dech, ovládněte své zdraví

Kyslík řídí většinu tělesných procesů včetně imunitního systému. Nedostatek kyslíku může vést k oslabení imunitní reakce, zvýšené únavě a nakonec k hypoxii, nedostatku kyslíku v buňkách, který je považován za příčinu mnoha degenerativních onemocnění.

Dr. Otto Warburg, nositel Nobelovy ceny za medicínu (1931)

Základní příčinou všech degenerativních onemocnění je stav zvaný hypoxie, nedostatek kyslíku na úrovni buněk

Čistý kyslík pro stimulaci přirozeného procesu hojení

Procedury hyperbarické oxygenoterapie jsou pohodlné a relaxační, stačí dýchat čistý kyslík v komoře se zvýšeným atmosférickým tlakem, který zlepšuje distribuci kyslíku do krevních kapilár, tkání, orgánů a mozku. Procedura je neinvazivní a až na výjimky vhodná pro každého.

Je doloženo, že hyperbarická oxygenoterapie:

Buďte mladší s každým dechem. Objednejte si nyní hyperbarickou kyslíkovou komoru

K dispozici dnes s celosvětovou dopravou.

Hyperbarická oxygenoterapie je stejně přirozená jako dýchání

Oxygenoterapie je jedním z nejúčinnějších a 100% přírodních způsobů, jak zmírnit zánět, urychlit hojení ran a optimalizovat fyzickou i duševní výkonnost.

Zásadní investice do zdravějšího života

Užívat si optimálního zdraví je nejlepší návratnost investic na trhu

Oxyhelp hyperbarické kyslíkové komory jsou k dispozici pro přepravu po celém světě.

Úloha HBOT při léčbě onemocnění běžných pro seniory

Stárnutí není onemocnění samo o sobě, ale některé nemoci jsou spojeny se stárnutím. Hyperbarická oxygenace (HBO) hraje důležitou roli v praxi geriatrické medicíny. Na procesu stárnutí se podílí více faktorů, včetně vrozeného procesu stárnutí, genetických defektů a environmentálních činidel. Existuje více než 300 teorií, které vysvětlují fenomén stárnutí. Nejznámější z těchto stavů je, že stárnutí může být způsobeno škodlivými, nevratnými změnami způsobenými reakcemi volných radikálů.

Volné radikály a stárnutí

Radikálová teorie stárnutí, postuloval Denham Harman v roce 1954, zůstává nejvíce populární a široce testovány teorie stárnutí. Je založen na chemické povaze a všudypřítomné přítomnosti volných radikálů.

Navzdory působení antioxidačních živin dojde k určitému oxidačnímu poškození a akumulace tohoto poškození po celý život je považována za hlavní přispívající faktor stárnutí a nemoci. Oxidační stres a produkce volných radikálů mají tendenci se zvyšovat se s

Teorie stárnutí volných radikálů předpokládá, že jediný společný proces, modifikovaný genetickými a environmentálními faktory, je zodpovědný za stárnutí a smrt všech živých buněk.

Hypoxie je zásadní pro snížení duševní funkce se stárnutím

Stárnutí lze považovat za projev hypoxie. Proces stárnutí zahrnuje sníženou schopnost centrálního nervového systému používat kyslík. Pokles duševní funkce vyplývající ze stárnutí je podobný poklesu v důsledku hypoxie. Ačkoli tam je porucha funkční činnosti s hypoxií při stárnutí, metabolická kapacita mozku není zcela vyčerpána.

I když hypoxie doprovází proces stárnutí a hyperbarická kyslíková terapie může zmírnit hypoxii, neexistuje žádný důkaz, že HBO může zastavit nebo zvrátit proces stárnutí.

Kyslíková terapie na pomoc rehabilitaci starších osob

Rehabilitace starších pacientů, zejména pacientů s neurologické postižení, je výzva.

Kapacita fyzického cvičení je u těchto pacientů snížena. HBO nemusí zvýšit fyzickou výkonnost u zdravých dospělých, ale zlepšuje fyzickou výkonnost v těchto omezena bolest a ochrnutí nebo spasticity. Fyzikální terapie u těchto pacientů může být prováděna v hyperbarické komoře s více místy.

HBO se nepoužívá k léčbě stárnutí.

Hlavním cílem HBO je působit proti tkáňové hypoxii a zlepšit metabolismus. Oba tyto faktory jsou důležité v poruchy mozku, které tvoří velkou část problémů u geriatrických pacientů léčených hyperbarická kyslíková terapie.

HBO v řízení úpadku duševní funkce se stárnutím

HBO je součástí multidisciplinárního přístupu k pacientovi s poklesem duševní funkce se stárnutím. Funguje nejlépe v kombinaci s joggingem mozku( duševní cvičení), fyzickým cvičením a nootropními léky (ke zlepšení mozkového metabolismu).

HBO nemá žádný účinek na primární degenerativní demence, ale zlepšuje duševní funkci u pacientů s cerebrovaskulární insuficiencí, stejně jako metabolické poruchy spojené s hypoxií.